Ürünler

Kaç kVA'lık jeneratöre ihtiyacım var?

E-Bülten

Hakkımızdaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen E-Posta bültenimize abone olun.

Mini Anket

Servis hizmetlerimizi sizin için yeterli mi?
Bu anket 106 kez oylanmıştır.

Döviz Kurları

ABD DOLARI
Alış Satış

6.0578

6.0687

EURO
Alış Satış

6.5596

6.5714

Jeneratörler

Jeneratör nedir?

Jeneratör nedir?

Jeneratör kimyasal enerjiyi (benzin, mazot, doğalgaz) elektrik enerjisine çeviren, temel olartak alternatör ve motordan oluşan bir sistemdir. Jeneratör seti motor ve alternatörden oluşur. Motormekanik güç üretir (kW). Alternatör mekanik gücü elektriksel güce çevirir (kVA). Motorlar yük ihtiyacını karşılayacak mekanik güce göre, alternatör ise maksimum görünür gücü sağlayacak şekilde boyutlandırılır.  

Nasıl Çalışır?

Nasıl Çalışır?

Hareket enerjisini (kinetik enerjiyi) elektrik enerjisine çeviren araçlara jeneratör denir. Jeneratörler de elektrik motorlarında olduğu gibi elektro magnetik kuvvetin oluşması prensibine göre çalışırlar.  

Jeneratörün Tarihi

Jeneratörün Tarihi

Michael Faraday 1831 yılında elektrik üretebilen “Faraday disk” adında küçük bir jeneratör üretmiş ancak onun bu icadı o yıllarda büyük teknolojik atılımlara neden olmamıştır. 1850’li yıllarda ise artık seri olarak üretilmeye başlayan dinamolar ilk kez yaygın olarak aydınlatma amacıyla kullanılmıştır.  

Satın Alırken…

Satın Alırken…

Jeneratör satın alırken aşağıdaki şu hususlara dikkat edilmelidir; 1. Jeneratör alırken, konusunda uzman, referansları ve servis hizmetleri bakımından deneyimli  firmalar tercih edilmelidir.  

Jeneratör Odası Nasıl Olmalı?

Jeneratör Odası Nasıl Olmalı?

Kapalı ortamlarda en önemli konu emniyettir. Egzost çıkışları izoleli olmalıdır. Odanın yeterli havalandırması olması gerekir. Tehlike yaratacak maddeler veya devreler odada bulunmamalıdır. Çok soğuk bir bölge iseniz, donmaya karşı ısıtma sistemi de olmalıdır. Jeneratörü taşırken ağırlığı kaldırabilecek kadar güçlü bağlantılar olmalıdır.  

Çalışma Prensibi

Çalışma Prensibi

Alternatörler elektromanyetik endüksiyon prensibi ile çalışırlar. Elektromanyetik endüksiyon, bir telin içinden geçen manyetik alan değiştiğinde o tel üzerinde bir akım oluşmasına sebep olur. Bu tel eğer dışarıdan bir güç ile çevrilirse bu çevirmeyi sağlayan enerji elektrik enerjisine dönüştürülmüş olur.  

AkareNet Copyright © 2020 | Aysa Jeneratör Satış - Teknik Servis    Anasayfa | Hakkımızda | Bize Ulaşın